Kursstart i oktober, period 2

Vi har inget gemensamt upprop, välkommen till första lektionen. Här hittar du tiderna.

För att underlätta för dig att hitta din första lektion, så har vi sammanställt en lista över alla tiderna.

· B: salar som börja på B finns i B-huset på Korsängsgatan

· D: salar som börjar på D finns i D-huset på Sandbrogatan, Westerlundska gymnasiet.

När är resten av lektionerna på kursen?

· Du som läser på lektioner på dagtid, hittar dina lektioner i vårt schemasystem.

· Du som läser på distans (på Komvux), hittar tider för distansträffarna här.

Meddela frånvaro till receptionen före lektionen. Kontakta även läraren för att få information om kursen och kursens första inlämningsuppgift/startuppgift.

Lektioner på dagtid

Affärsjuridik, måndag 23 oktober klockan 13.00, sal B406, Jan-Olov Karlsson, jan-olov.karlsson@enkoping.se

Engelska grundläggande, måndag 23 oktober klockan 08.30, sal B317, Inger Persson, inger.persson@enkoping.se

Engelska 5, måndag 23 oktober klockan 08.30, sal B317, Inger Persson inger.persson@enkoping.se och Åsa Widmark, asa.widmark@enkoping.se

Engelska 6, tisdag 24 oktober klockan 13.00, sal B404a, Åsa Widmark, asa.widmark@enkoping.se

Företagsekonomi 2, onsdag 25 oktober klockan 12.45, sal B403a, Jan-Olov Karlsson, jan-olov.karlsson@enkoping.se

Historia 1b, måndag 23 oktober klockan 12.45, sal B126, Maria Lindgren, maria.lindgren.a@enkoping.se

Matematik grundläggande,  måndag 23 oktober klockan 13.00, sal B402a, Per-Arne Nygren, per-arne.nygren@enkoping.se

Matematik 1a, måndag 23 oktober klockan 13.00, sal B404a, Helena Berglinn, helena.berglinn@enkoping.se

Matematik 1b, tisdag 24 oktober klockan 09.00, sal B126, Daniel Hammarstedt, daniel.hammarstedt@enkoping.se

Matematik 1c, tisdag 24 oktober klockan 09.00, sal B126, Daniel Hammarstedt, daniel.hammarstedt@enkoping.se

Matematik 2a, tisdag 24 oktober klockan 09.00, sal B124, Per-Arne Nygren, per-arne.nygren@enkoping.se

Matematik 2b, tisdag 24 oktober klockan 09.00, sal B404a, Helena Berglinn, helena.berglinn@enkoping.se

Matematik 2c, tisdag 24 oktober klockan 09.00, sal B404a, Helena Berglinn, helena.berglinn@enkoping.se

Naturkunskap 1b, måndag 23 oktober klockan 10.30, sal D502, Marie Hedenskog, marie.hedenskog@enkoping.se

Samhällskunskap grundläggande, tisdag 24 oktober klockan 08.30, sal B019, Karin Levemyr, karin.levemyr@enkoping.se

Samhällskunskap 1b, måndag 23 oktober klockan 08.30, sal B126, Karin Levemyr, karin.levemyr@enkoping.se

Svenska 3, tisdag 24 oktober klockan 12.45, sal B125, Maria Lindgren, maria.lindgren.a@enkoping.se

Svenska som andraspråk grundläggande, måndag 23 oktober klockan 12.45, sal B019, Irja Munkhammar, irja.munkhammar@enkoping.se

Svenska som andraspråk 1, måndag 23 oktober klockan 14.15, sal B403a, Päivikki Kahakorpi, paivikki.kahakorpi@enkoping.se

Svenska som andraspråk 2, måndag 23 oktober klockan 12.30, sal B403a, Päivikki Kahakorpi, paivikki.kahakorpi@enkoping.se

Distanskurs (med träffar på Komvux)

Engelska 5, tisdag 24 oktober klockan 16.30-17.30, sal B404a, Åsa Widmark, asa.widmark@enkoping.se

Engelska 6, tisdag 24 oktober klockan 16.30-17.30, sal B404a, Åsa Widmark, asa.widmark@enkoping.se

Företagsekonomi 2, måndag 23 oktober klockan 18-19.30, sal B406, Jan-Olov Karlsson, jan-olov.karlsson@enkoping.se

Historia 1a1, måndag 23 oktober klockan 17-18, sal B406, Maria Lindgren, maria.lindgren.a@enkoping.se

Historia 1a2, måndag 23 oktober klockan 17, sal B406, Maria Lindgren, maria.lindgren.a@enkoping.se

Historia 1b, måndag 23 oktober klockan 17, sal B406, Maria Lindgren, maria.lindgren.a@enkoping.se

Matematik 1a, måndag 23 oktober klockan 17-18.30, sal B403a, Helena Berglinn, helena.berglinn@enkoping.se

Matematik 1b, måndag 23 oktober klockan 17-18, sal B404a, Daniel Hammarstedt, daniel.hammarstedt@enkoping.se

Matematik 1c, måndag 23 oktober klockan 17-18, sal B404a, Daniel Hammarstedt, daniel.hammarstedt@enkoping.se

Matematik 2a, måndag 23 oktober klockan 17-18, sal B404a, Per-Arne Nygren, per-arne.nygren@enkoping.se

Matematik 2b, måndag 23 oktober klockan 17, sal B403a, Helena Berglinn, helena.berglinn@enkoping.se

Matematik 2c, måndag 23 oktober klockan 17, sal B403a, Helena Berglinn, helena.berglinn@enkoping.se

Matematik 4, måndag 23 oktober klockan 17-18, sal B404a, Per-Arne Nygren, per-arne.nygren@enkoping.se

Naturkunskap 1a1, måndag 23 oktober klockan 17-19, sal B421, Marie Hedenskog, marie.hedenskog@enkoping.se

Naturkunskap 1a2, måndag 23 oktober klockan 17-19, sal B421, Marie Hedenskog, marie.hedenskog@enkoping.se

Naturkunskap 1b, måndag 23 oktober klockan 17-19, sal B421, Marie Hedenskog, marie.hedenskog@enkoping.se

Samhällskunskap 1a1, tisdag 24 oktober klockan 17, sal B402a, Karin Levemyr, karin.levemyr@enkoping.se

Samhällskunskap 1a2, tisdag 24 oktober klockan 17, sal B402a, Karin Levemyr, karin.levemyr@enkoping.se

Samhällskunskap 1b, tisdag 24 oktober klockan 17, sal B402a, Karin Levemyr, karin.levemyr@enkoping.se

Svenska 3, måndag 23 oktober klockan 18.15-19.15, sal B403a, Maria Lindgren, maria.lindgren.a@enkoping.se

Svenska som andraspråk, grundläggande delkurs 1-4, tisdag 24 oktober klockan 17-20, sal B403a, Irja Munkhammar, irja.munkhammar@enkoping.se

Svenska som andraspråk 1, tisdag 24 oktober klockan 16.45-17.45, sal B406, Päivikki Kahakorpi, paivikki.kahakorpi@enkoping.se

Svenska som andraspråk 2, tisdag 24 oktober klockan 18-19, sal B406, Päivikki Kahakorpi, paivikki.kahakorpi@enkoping.se

 

Kontakt

Adress: Korsängsgatan 12, 749 49 Enköping
Telefon: 0171-62 54 04
E-post: expedition.komvux@enkoping.se

Följ oss

Facebook Komvux