Kursstart i januari, period 3

Vi har inget gemensamt upprop, välkommen till första lektionen. Här hittar du tiderna.

För att underlätta för dig att hitta din första lektion, så har vi sammanställt en lista över alla tiderna.

· B: salar som börja på B finns i B-huset på Korsängsgatan

· D: salar som börjar på D finns i D-huset på Sandbrogatan, Westerlundska gymnasiet.

När är resten av lektionerna på kursen?

· Du som läser på lektioner på dagtid, hittar dina lektioner i vårt schemasystem.

· Du som läser på distans (på Komvux), hittar tider för distansträffarna här.

Meddela frånvaro till receptionen före lektionen. Kontakta även läraren för att få information om kursen och kursens första inlämningsuppgift/startuppgift.

Lektioner på dagtid

Biologi 2, tisdag 9 januari klockan 12.45, sal D602, Marie Hedenskog, marie.hedenskog@enkoping.se

Engelska grundläggande, måndag 8 januari klockan 8.30, sal B317 Inger Persson, inger.persson@enkoping.se

Engelska 5, måndag 8 januari klockan 9.00, sal B404a, Åsa Widmark asa.widmark@enkoping.se

Engelska 6, tisdag 9 januari klockan 13.00, sal B404a Åsa Widmark, asa.widmark@enkoping.se

Fysik 2, måndag 8 januari klockan 13.00, sal D703, Per-Arne Nygren per-arne.nygren@enkoping.se

Företagsekonomi 1, onsdag 10 januari klockan 13.00, sal B403a, Jan-Olov Karlsson, jan-olov.karlsson@enkoping.se

Kemi 2, tisdag 9 januari klockan 14.30, sal D605, Marie Hedenskog marie.hedenskog@enkoping.se

Matematik grundläggande, tisdag 9 januari klockan 9.00, sal B402a, Per-Arne Nygren, per-arne.nygren@enkoping.se

Matematik 1a, måndag 8 januari klockan 13.00, sal B124, Daniel Hammarstedt, daniel.hammarstedt@enkoping.se

Matematik 2a, tisdag 24 oktober klockan 9.00, sal B124, Per-Arne Nygren, per-arne.nygren@enkoping.se

Matematik 2b, tisdag 9 januari klockan 9.00, sal B124, Daniel Hammarstedt, daniel.hammarstedt@enkoping.se

Matematik 2c, tisdag 9 januari klockan 9.00, sal B124, Daniel Hammarstedt, daniel.hammarstedt@enkoping.se

Naturkunskap 2, måndag 8 januari klockan 10.30, sal D502, Marie Hedenskog, marie.hedenskog@enkoping.se

Religion 1, måndag 8 januari klockan 12.45, sal B126, Maria Lindgren, maria.lindgren.a@enkoping.se

Religion 2, måndag 8 januari klockan 14.30, sal B126, Maria Lindgren, maria.lindgren.a@enkoping.se

Samhällskunskap 2, måndag 8 januari klockan 8.30, sal B126, Karin Levemyr, karin.levemyr@enkoping.se

Svenska 2, tisdag 9 januari klockan 13.00, sal B125, Maria Lindgren, maria.lindgren.a@enkoping.se

Svenska som andraspråk grundläggande, delkurs 1 och delkurs 2, måndag 8 januari klockan 12.45, sal B019, Irja Munkhammar, irja.munkhammar@enkoping.se

Svenska som andraspråk grundläggande, delkurs 3 och delkurs 4, måndag 8 januari klockan 8.30, sal B019, Irja Munkhammar, irja.munkhammar@enkoping.se

Svenska som andraspråk 1, måndag 8 januari klockan 14.15, sal B403a, Päivikki Kahakorpi, paivikki.kahakorpi@enkoping.se

Svenska som andraspråk 2, måndag 8 januari klockan 12.30, sal B403a, Päivikki Kahakorpi, paivikki.kahakorpi@enkoping.se

Lektioner på kvällstid

Programhantering, måndag 8 januari klockan 18.00, sal B406, Jan-Olov Karlsson, jan-olov.karlsson@enkoping.se

Redovisning 2, torsdag 11 januari klockan 18.00, sal B406, Jan-Olov Karlsson, jan-olov.karlsson@enkoping.se

Distanskurs (med träffar på Komvux)

Biologi 2 (20 veckor), upprop: måndag 15 januari, klockan 17.00, sal B421, Marie Hedenskog, marie.hedenskog@enkoping.se

Engelska 5, upprop: tisdag 9 januari, klockan 17.00, sal B404a, Åsa Widmark, asa.widmark@enkoping.se

Engelska 6, upprop: tisdag 9 januari, klockan 18.00, sal B404a, Åsa Widmark, asa.widmark@enkoping.se

Fysik 2, upprop: måndag 8 januari, klockan 18.00, sal B403a, Per-Arne Nygren, per-arne.nygren@enkoping.se

Företagsekonomi 1, upprop: onsdag 10 januari, klockan 17.30, sal B406, Jan Olov Karlsson, jan-olov.karlsson@enkoping.se

Kemi 2, upprop: måndag 15 januari, klockan 17.00, sal B421, Marie Hedenskog, marie.hedenskog@enkoping.se

Matematik 1 a, upprop: måndag 8 januari, klockan 17.00, sal B404a, Daniel Hammarstedt, daniel.hammarstedt@enkoping.se

Matematik 2 b, upprop: måndag 8 januari, klockan 17.00, sal B404a, Daniel Hammarstedt, daniel.hammarstedt@enkoping.se

Matematik 2 c, upprop: måndag 8 januari, klockan 17.00, sal B404a, Daniel Hammarstedt, daniel.hammarstedt@enkoping.se

Matematik 3 b/c, upprop: måndag 8 januari, klockan 17.00, sal B403a, Per-Arne Nygren, per-arne.nygren@enkoping.se

Naturkunskap 2, upprop: måndag 8 januari, klockan 17.00, sal B421, Marie Hedenskog, marie.hedenskog@enkoping.se

Religion 1, upprop: tisdag 9 januari, klockan 16.30, sal B406, Maria Lindgren, maria.lindgren.a@enkoping.se

Religion 2, upprop: tisdag 9 januari, klockan 16.30, sal B406, Maria Lindgren, maria.lindgren.a@enkoping.se

Samhällskunskap 2, upprop: tisdag 9 januari, klockan 17.00, sal B402a, Karin Levemyr, karin.levemyr@enkoping.se

Svenska 2, upprop: måndag 8 januari, klockan 16.30, sal B406, Maria Lindgren, maria.lindgren.a@enkoping.se

Svenska som andraspråk grundläggande, delkurs 1-4, upprop: tisdag 9 januari, klockan 17.00, sal B403a, Irja Munkhammar, irja.munkhammar@enkoping.se

Svenska som andraspråk 1, upprop: tisdag 9 januari, klockan 17.15, sal B406, Päivikki Kahakorpi, paivikki.kahakorpi@enkoping.se

Svenska som andraspråk 2, upprop: tisdag 9 januari, klockan 18.15, sal B406, Päivikki Kahakorpi, paivikki.kahakorpi@enkoping.se


Kontakt

Adress: Korsängsgatan 12, 749 49 Enköping
Telefon: 0171-62 54 04
E-post: expedition.komvux@enkoping.se

Följ oss

Facebook Komvux