Kursstart i mars, period 4

Vi har inget gemensamt upprop, välkommen till första lektionen. Här hittar du tiderna.

För att underlätta för dig att hitta din första lektion, så har vi sammanställt en lista över alla tiderna.

· B: salar som börja på B finns i B-huset på Korsängsgatan

· D: salar som börjar på D finns i D-huset på Sandbrogatan, Westerlundska gymnasiet.

När är resten av lektionerna på kursen?

· Du som läser på lektioner på dagtid, hittar dina lektioner i vårt schemasystem.

· Du som läser på distans (på Komvux), hittar tider för distansträffarna här.

Meddela frånvaro till receptionen före lektionen. Kontakta även läraren för att få information om kursen och kursens första inlämningsuppgift/startuppgift.

Lektioner på dagtid

Engelska grundläggande, måndag 19 mars, klockan 8.30, sal B317 Inger Persson, inger.persson@enkoping.se

Engelska 6, tisdag 20 mars, klockan 13.00, sal B404a Åsa Widmark, asa.widmark@enkoping.se

Engelska 7, måndag 19 mars, klockan 9.00, sal B404a Åsa Widmark, asa.widmark@enkoping.se

Företagsekonomi 2, onsdag 21 mars, klockan 12.45, sal B403a, Jan-Olov Karlsson, jan-olov.karlsson@enkoping.se

Historia 1b, måndag 19 mars, klockan 12.45, sal B126, Maria Lindgren,

Matematik grundläggande, tisdag 20 mars, klockan 9.00, sal B402a, Per-Arne Nygren, per-arne.nygren@enkoping.se

Matematik 1b måndag 19 mars, klockan 13.00, sal B404 Helena Berglinn, helena.berglinn@enkoping.se

Matematik 1c, måndag 19 mars, klockan 13.00, sal B404 a, Helena Berglinn, helena.berglinn@enkoping.se

Matematik 2a, måndag 19 mars, klockan 13.00, sal B124, Daniel Hammarstedt, daniel.hammarstedt@enkoping.se

Matematik 2b, tisdag 20 mars, klockan 9.00, sal B404a, Helena Berglinn, helena.berglinn@enkoping.se

Matematik 2c, tisdag 20 mars, klockan 9.00, sal B404a, Helena Berglinn, helena.berglinn@enkoping.se

Matematik 3b, tisdag 20 mars, klockan 9.00, sal B124, Daniel Hammarstedt, daniel.hammarstedt@enkoping.se

Matematik 3c, tisdag 20 mars, klockan 9.00, sal B124, Daniel Hammarstedt, daniel.hammarstedt@enkoping.se

Matematik 4, måndag 19 mars, klockan 10.00, sal B002, Daniel Hammarstedt, daniel.hammarstedt@enkoping.se

Naturkunskap 1b, måndag 19 mars, klockan 10.30, sal D502, Marie Hedenskog, marie.hedenskog@enkoping.se

Samhällskunskap 1b, måndag 19 mars, klockan 8.30, sal B126, Karin Levemyr, karin.levemyr@enkoping.se

Svenska 3, tisdag 20 mars, klockan 12.45, sal B125, Maria Lindgren, maria.lindgren.a@enkoping.se

Svenska som andraspråk grundläggande, måndag 19 mars, klockan 8.30, sal B019, Irja Munkhammar, irja.munkhammar@enkoping.se

Svenska som andraspråk 1, måndag 19 mars, klockan 14.15, sal B403a, Päivikki Kahakorpi, paivikki.kahakorpi@enkoping.se

Svenska som andraspråk 2, måndag 19 mars, klockan 12.30, sal B403a, Päivikki Kahakorpi, paivikki.kahakorpi@enkoping.se

Svenska som andraspråk 3, tisdag 20 mars, klockan 14.30, (återkommer med sal), Inger Persson, inger.persson@enkoping.se


 

 

Distanskurs (med träffar på Komvux)

 

Engelska 6, upprop: tisdag 20 mars, klockan 17.00, sal B404a, Åsa Widmark, asa.widmark@enkoping.se

Engelska 7, upprop: tisdag 20 mars, klockan 18.00, sal B404a, Åsa Widmark, asa.widmark@enkoping.se

Företagsekonomi 2, upprop: onsdag 21 mars, klockan 17.30, sal B406, Jan Olov Karlsson, jan-olov.karlsson@enkoping.se

Historia 1a1, 1a2 och 1b, upprop: måndag 19 mars, klockan 17.30, sal B402a, Maria Lindgren, maria.lindgren.a@enkoping.se

Matematik 1b, 1c, upprop: måndag 19 mars, klockan 17.00, sal B403a, Helena Berglinn, helena.berglinn@enkooping.se

Matematik 2a, upprop: måndag 19 mars, klockan 17.00, sal B406, Per-Arne Nygren, per-arne.nygren@enkoping.se

Matematik 2b, 2c, upprop: tisdag 20 mars, klockan 17.00, sal B403a, Helena Berglinn, helena.berglinn@enkoping.se

Matematik 3b, 3c, upprop: måndag 19 mars, klockan 17.00, sal B406, Per-Arne Nygren, per-arne.nygren@enkoping.se

Matematik 4, upprop: måndag 19 mars, klockan 17.00, sal B406, Per-Arne Nygren, per-arne.nygren@enkoping.se

Naturkunskap 1a1, 1a2, 1b, upprop: måndag 19 mars, klockan 17.00, sal B421, Marie Hedenskog, marie.hedenskog@enkoping.se

Samhällskunskap 1a1, 1a2 och 1b, upprop: tisdag 20 mars, klockan 17.00, sal B421, Karin Levemyr, karin.levemyr@enkoping.se

Svenska 3, upprop: måndag 19 mars, klockan 16.15,sal B402a, Maria Lindgren, maria.lindgren.a@enkoping.se

Svenska som andraspråk grundläggande, upprop: tisdag 20 mars, klockan 17.00, sal B402a, Irja Munkhammar, irja.munkhammar@enkoping.se

Svenska som andraspråk 1, upprop: tisdag 20 mars, klockan 16.30, sal B406, Päivikki Kahakorpi, paivikki.kahakorpi@enkoping.se

Svenska som andraspråk 2, upprop: tisdag 20 mars, klockan 17.30, sal B406, Päivikki Kahakorpi, paivikki.kahakorpi@enkoping.se


 

Kontakt

Adress: Korsängsgatan 12, 749 49 Enköping
Telefon: 0171-62 54 04
E-post: expedition.komvux@enkoping.se

Följ oss

Facebook Komvux